Jak stylowo nosić dresy na co dzień?

Bez wątpienia przez dekady dres uważany był za podstawowy strój młodzieży z blokowisk. Przyjęło się takie przekonanie, że młodzież ta niezbyt poważnie podchodziła do życia co powodowało, że nikt, oprócz nich nie używał dresów. Typowy dresiarz charakteryzował się garderobą w trzy paski, białym podkoszulkiem i piwem w ręce. Tak było… Jednakże w ciągu ostatnich lat dresy męskie przestały kojarzyć się z tandetą i środowiskiem patologicznym. Wszystko to za sprawą dresów casualowych, które coraz częściej pojawiają się w modzie wielkomiejskiej, w której do tej pory nie było miejsca na luźny styl.

Materiał

Oczywiście podczas wyboru modnego dresu ważnymi czynnikami są zarówno krój, jak i fason czy kolor. Mimo wszystko na pierwszym miejscu należy postawić materiał, z którego uszyty został dres. W latach 80. i 90. bardzo modne były dresy ortalionowe, jednak w obecnych czasach raczej moglibyśmy się takim wyborem skompromitować i ośmieszyć. Jaki więc materiał będzie najlepszy, jeśli chodzi o dres dla mężczyzny? Bez wątpienia najlepsze dresy to te wykonane z naturalnych tkanin. Bezsprzecznie najlepszym materiałem jest bawełna, która wygląda z klasą, a także zapewnia komfort noszenia spodni w każdej sytuacji. W przypadku męskich spodni dresowych z bawełny, to wręcz obowiązek w szafie mężczyzny dbającego o swój wygląd.

Fason

Wybór materiału, z jakiego wykonany jest dres jest kluczowy. To już wiemy. Pora zająć się fasonem męskich spodni dresowych. Jest to niemniej ważny aspekt, który powinien być decydujący podczas zakupu tejże garderoby. Wszyscy mamy w pamięci szerokie hip-hopowe dresy, które widzieliśmy na teledyskach z lat 90. i raczej nikt nie odważyłby się dzisiaj ich włożyć. Ten model spodni powinniśmy zostawić sobie do użytku w przypadku mycia samochodu obok własnego domu. Wyjście na miasto w takim ubraniu to niezbyt trafiony pomysł. Aby podkreślić proporcje męskiej sylwetki ważny jest odpowiedni dobór kroju spodni dresowych. Z tego też powodu dres powinien być dopasowany z uwzględnieniem budowy ciała mężczyzny. Warto jednak pamiętać o tym, że zbyt obcisłe spodnie dresowe, które opinają to i owo, mogą wyglądać zbyt tandetnie i nienaturalnie. Oczywiście większość casualowych spodni dresowych wykonanych jest z elastycznej bawełny, jednakże zbyt ciasny model może ograniczać swobodę ruchów. Noszenie zbyt ciasnych dresów może zakończyć się otarciem przyrodzenia, a tego raczej nikt nie chce.

Joggery – nowy styl dresów

Męska moda zmienia się w bardzo szybkim tempie. Nieznane jeszcze nie tak dawno joggery stają się z dnia na dzień największym hitem modowym, jeśli chodzi o męską garderobę. Joggery zaczynają królować nie tylko w kwestii spodni dresowych, ale także jeśli chodzi o dżinsy i inne spodnie materiałowe. Ten model spodni dresowych dla mężczyzn jest praktycznie odpowiedni na każdą okazję i można je ubrać niezależnie od sytuacji. Jeśli masz umięśnione nogi, to kilka sztuk joggerów musi znaleźć się w Twojej szafie. Zdecydowanie podkreślają dobrze zbudowane mięśnie ud. Charakterystyczne dla tego modelu spodni dresowych są ściągacze w okolicach kostek, dzięki którym można uniknąć problemu zbyt długich spodni.

Dres męski w zestawie

Mogłoby się wydawać, że spodni dresowych męskich nie da się zestawić ze zbyt dużą liczbą innych części garderoby. Nic bardziej mylnego, ponieważ stylowe spodnie dresowe można nosić na wiele sposobów. Z drugiej jednak strony warto mieć na uwadze, że dres nie zawsze będzie odpowiednim strojem i należy wyczuć, gdzie i kiedy można go założyć.

Coraz częściej modne, męskie dresy noszone są przez panów zarówno do pracy, jak i szkoły. Oczywiście należy mieć na uwadze styl panujący w pracy. Jeśli w miejscu zatrudnienia panuje business dress code, dres nie będzie raczej mile widziany. Nie chcemy raczej poczuć się odmieńcami stojąc obok kolegi z pracy, który jest ubrany w markowy garnitur, w naszym ulubionym dresie, choćby był najbardziej stylowy i modny. 

W przypadku luźnej atmosfery w pracy dobrym zestawem będą spodnie dresowe oraz koszulka polo lub T-shirt. Dodając do tego sportowe buty z pewnością będziemy wyjątkowo się prezentować.